Bazyl to bardzo nieposłuszny pies. Tylko by spał i jadł, w ogóle nie słucha Natalki, swojej właścicielki. Nie reaguje na żadne polecenia, zamiast spacerować grzecznie przy nodze, goni za kotem. Zamiast aportować rzucony przez Natalkę patyk, bawi się starym butem. Jak wytrzymać z takim zwierzakiem? Dziewczynka ma dosyć, ale… okazuje się, że Bazyl to jednak dobry pies.

DobryPies

Pierwszy raz spotkałam się z tą serią książeczek do nauki czytania i muszę przyznać, że poza ciekawą historią, Dobry pies jest też bardzo dobrze zrobioną książką. Większość każdej ze stron zajmuje ilustracja, natomiast sam tekst to zaledwie jedno zdanie na stronie, umieszczone na samym jej dole i zapisane dość sporymi literami, co pozwala dzieciom na płynne śledzenie go paluszkiem. Dodatkowo na co drugiej stronie, w chmurce umieszczone jest jedno wybrane słowo, podzielone na głoski, co też ćwiczy dopiero kształtowaną umiejętność czytania.

DobryPies2

Co prawda przed naszą nauką czytania jeszcze całkiem długa droga, ale myślę, że Dobry pies nie będzie jedyną książeczką z serii Czytam sobie, która nam w kształtowaniu tej umiejętności pomoże.

DobryPies3

Rafał Witek, Dobry pies, Warszawa, Wydawnictwo Egmont 2017