Wiecie jak to jest czytać jedną książkę kilkanaście razy pod rząd? Cóż, ja już wiem… I chociaż owszem, po piątym czy dziesiątym razie miałam już małego wilczka trochę dosyć, to jednak ogromnie doceniam fakt, że Bąbel pokochał tę opowieść na tyle, by móc i chcieć jej słuchać w kółko.

WilkKtorySieZgubil

Mały wilczek bardzo chciałby być już duży. Uparcie ćwiczy więc wycie i polowanie, groźnie warczy, szczerząc swoje mleczne kły, a gdy przychodzi pora, by jego stado opuściło zamieszkiwaną dotąd kryjówkę, pragnie iść na przedzie i prowadzić resztę do nowego domu. Jest jednak jeszcze zbyt mały i zdecydowanie za słaby, by przewodzić i podczas długiej, ciężkiej wędrówki bardzo szybko trafia na sam koniec watahy, aż w końcu wyczerpany odłącza się od niej i gubi. Tu zaczyna się jego przygoda, pełna niebezpieczeństw, podczas której spotyka szereg przyjaznych zwierząt, które jak tylko mogą pomagają mu z powrotem trafić do jego rodziny.

WilkKtorySieZgubl3

Nawet jeśli na co dzień jest się stworzeniem o ogromnej pewności siebie, to jak się okazuje czasem naprawdę warto schować dumę do kieszeni i pozwolić sobie pomóc. Nawet największy twardziel, staje się czasem małym, niepewnym, totalnie zagubionym wilczkiem, który bez pomocy kilku dobrych duszyczek napotkanych na swojej drodze, zapewne nie dałby rady dotrzeć do celu.

WilkKtorySieZgubil2

Wilk, który się zgubił, tak jak poprzednie książki Rachel Bright i Jima Fielda, jest przepięknie wydany. Mnie te ilustracje absolutnie zachwycają za każdym razem i szczerze powiedziawszy marzą mi się trochę plakaty z rysunkami Jima Fielda zdobiące pokój Bąbla… Najważniejsze jednak, że poza genialnymi obrazkami i sama treść jest fantastyczna. Napisana w tak rytmiczny sposób, że naprawdę nie trzeba żadnego wysiłku, by to, co czytamy na głos dobrze brzmiało, a jednocześnie niosąca ze sobą ważne wartości. Ja z przyjemnością polecam zarówno tę książkę, jak i poprzednie książki autorów z tej serii,w rankingu Bąbla natomiast Wilk, który się zgubił zdecydowanie przebija poprzedniczki.

Rachel Bright, Jim Field, Wilk, który się zgubił, Warszawa, Zielona Sowa 2018