Jak się okazuje nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Kwarantanna, zamknięcie szkół i przedszkoli, a przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami, to prawdziwe wyzwanie dla rodziców, którzy jak sądzę, dwoją się i troją, by choć na chwilę zająć czymś swoje pociechy. I tu z pomocą przychodzą zeszyty z zadaniami i naklejkami od wydawnictwa Egmont.

Odkrywcy przyrody, Mój pierwszy ogródek oraz Jak zostać ogrodnikiem to książeczki, które poprzez zabawę zachęcają dzieci do obserwacji otaczającej je przyrody, dbania o nią, a także wykorzystywania darów, jakie nam daje, chociażby poprzez upieczenie przepysznej szarlotki (cóż, przygotujcie się na to, że zaangażowanie dorosłych również będzie tu niezbędne).

Poza tym, że każda z tych książek zawiera multum zadań ćwiczących zdolności manualne czy spostrzegawczość, to w każdej z nich znalazły się też zadania do wykonania poza książką. Najwięcej ich znajdziemy w książce Jak zostać ogrodnikiem, gdzie podane zostały instrukcje do stworzenia głowy z rzeżuchy, hotelu dla pszczół, wyhodowania własnych kaktusów czy bazylii, a także do upieczenia przepysznej szarlotki. Dzięki Odkrywcom przyrody dzieci będą miały okazję stworzyć koronę z liści, natomiast Mój pierwszy ogródek zachęci do obserwacji przyrody i odhaczania kolejnych zauważonych podczas spaceru zwierząt i roślin.

W każdej z tych książek, poza naprawdę przeróżnymi zadaniami, dzieci znajdą mnóstwo naklejek, a jak wiadomo naklejki są tym, co małe tygryski lubią najbardziej. Część należy wykorzystać do przyklejania na poszczególnych stronach, w ramach uzupełnienia obrazków albo jako nagrodę za wykonane zadanie. Część jest do wykorzystania w dowolny sposób w książce albo, co jeszcze lepsze, poza nią.

Będziecie państwo zadowoleni.

il. Clover Robin, Odkrywcy przyrody, Warszawa, Wydawnictwo Edukacyjny Egmont 2020

Clair Rossiter, Jak zostać ogrodnikiem. Zeszyt z zadaniami i naklejkami, Warszawa, Wydawnictwo Edukacyjny Egmont 2020

Christine Pym, Mój pierwszy ogródek. Zeszyt z zadaniami i naklejkami, Warszawa, Wydawnictwo Edukacyjny Egmont 2020