Wielokrotnie wspominałam już o tym, że kochamy Akademię Mądrego Dziecka. Książki z tej serii są u nas ciągle w użyciu, zarówno te dla młodszego, jak i dla nieco starszego dziecka. Tym razem w ramach serii ukazało się coś dla tych zdecydowanie młodszych: pierwsze puzzle, czyli książeczki z dużymi wyciąganymi elementami, które można nie tylko dopasowywać do odpowiednich miejsc w książce, ale również układać poza nią.

To książeczki, które nie tylko dostarczą mnóstwa frajdy i będą ćwiczyć małe rączki, przygotowując je do układania większych i bardziej skomplikowanych obrazków, ale też sprawdzą się doskonale przy poznawaniu i ćwiczeniu pierwszych słów.

W Zwierzętach w podróży na każdej z rozkładówek znajdziemy kilka rodzajów zwierząt, od standardowych piesków i kotków, przez kozy, koguty, aż do nieco bardziej egzotycznych słoni, węży, czy aligatorów. Można więc oczywiście zacząć od pokazywania i nauki nazw poszczególnych zwierząt, można też pobawić się w naśladowanie ich odgłosów, co z pewnością przyniesie wiele radości naszym szkrabom.

Kolorowy autobus bardziej skupia się na nauce i odróżnianiu kolorów. To cztery rozkładówki, na których znajdziemy przedmioty w podstawowych barwach: żółtej, niebieskiej, zielonej i czerwonej. Poza pojedynczymi obrazkami do wskazywania, czy słowami do powtarzania, w każdej z książeczek znajdziemy też krótką rymowankę nawiązującą do poszczególnych tytułów i sprawiającą, że czytanie, zabawa, czy też właściwie nawet nauka przez zabawę staje się jeszcze przyjemniejsza.

Pierwsze puzzle: Kolorowy autobus, Warszawa, HarperKids Polska 2022

Pierwsze puzzle: Zwierzęta w podróży, Warszawa, HarperKids Polska 2022

wpis powstał we współpracy z wydawnictwem HarperKids Polska