To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych książek w naszej biblioteczce. Jeśli jesteście na etapie poszukiwań prezentów świątecznych, to na Świat chce, byś był sobą naprawdę warto zwrócić uwagę.

Grupa dzieci będzie tworzyć kolorowe podniebne konfetti w postaci balonów, które polecą hen, wysoko w górę. Każde z dzieci zabiera się inaczej do realizacji zadania – niektóre najpierw układają w głowie cały plan, inne kreślą go na papierze, jeszcze inne od razu zabierają się do pracy. Część buduje balony zupełnie sama, inni wolą działać w grupie. Jedni potrzebują do pracy zupełnej ciszy i spokoju, drudzy nie mogą się powstrzymać od wesołych rozmów. Dzieci tworzą z materiałów najlepszej jakości lub z czegokolwiek, co uda im się akurat znaleźć pod ręką, czasem posiłkując się naukowymi rozwiązaniami, innym razem w całości polegając na własnej wyobraźni. Bez względu na to w jaki sposób do tego dochodzą każdy z nich tworzy coś pięknego, wyjątkowego, niepowtarzalnego.

Świat chce, byś był sobą to krótka, ale pełna treści, cudownie zilustrowana i przepięknie napisana opowieść o tym, że możemy się różnić – wyglądać inaczej, zachowywać się inaczej, inaczej podchodzić do wyznaczonych zadań, ale wciąż każdy z nas jest wspaniały i co najważniejsze każdy z nas jest potrzebny, bo każdy z nas daje światu i innym coś od siebie.

Joanna Gainess, il. Julianna Swaney, Świat chce, byś był sobą, Warszawa, HarperKids Polska 2022

wpis powstał we współpracy z wydawnictwem HarperKids Polska